GC13FXP - Barrandov Studios
 N50°01.872 E014°23.485
  Fruhonsha
 4,47 km  SW 230
 R  15  15
 15.3.2009
 vedle schodu

Obecné informace:
Barrandov Studio je jedním z nejvetších a nejstarších filmových studií v Evrope. Za dobu více než sedmdesátileté existence se zde natocilo pres 2500 ceských a zahranicních filmu, které spolecnost prímo vyrobila nebo se na jejich výrobe podílela. Filmová tvorba je komplexní cinností, která vyžaduje spolupusobení mnoha disciplín a remesel. Klícovou predností studia je prítomnost naprosté vetšiny z nich na jednom míste - na povestném „barrandovském kopci nad Prahou“, kam svoji továrnu na filmové sny umístili na pocátku 30. let její otcové zakladatelé – bratri Havlové.


Historie Barrandovských ateliéru:
Filmová studia vznikala ruku v ruce s geniálním nápadem ing. Václava Havla na stavbu moderne architektonicky rešeného zahradního mesta. "Mou inspirací byla Amerika," priznal v jednom z rozhovoru otec bývalého prezidenta Ceské republiky. "Byl jsem po první svetové válce predsedou Svazu ceskoslovenského studentstva a na své útraty jsem odjel na studijní cestu po univerzitách Spojených státu. Pri návšteve Kalifornské univerzity v Berkeley jsem se ocitl v nádherné ctvrti kalifornských bohácu. A tam me – bylo to ve ctyriadvacátém roce – napadl Barrandov." K názvu ho inspirovala bronzová deska, která byla umístena ve skále náhorní planiny nad Prahou a turistum pripomínala pobyt francouzského vedce a prítele ceského národa Joachima Barrandeho, kterého proslavily nálezy trilobitu. Slavnostní výkop základu byl proveden 23. listopadu 1931 a první filmovací den pripadl už na 25. leden 1933, kdy se ve zbrusu nových ateliérech zacal tocit snímek režiséra Innemana "Vražda v Ostrovní ulici".
(O historii Barrandovských ateliéru více na: ( visit link )


Další tipy:
Zvlášte v letních mesících lze na prilehlé zahrádce posedet ve spolecnosti ceských celebrit. Vecer je pak možná najdete v místním baru.

ROZMERY A ULOŽENÍ CACHE
Rozmer „regular“ - najdete ji pomerne snadno, není tam príliš míst, kam by se dala taková krabice schovat. Jen pozor na filmarské mudly, motá se jich tam vcelku dost.

CHARAKTER CACHE
Naše první umístená a opatrovaná cache.
Je zcela obycejná, mužete do ní ukládat a brát z ní co se vám zlíbí, vítané jsou však hlavne predmety s filmovou ci pohádkovou tématikou.
Nevyžaduje žádné zvláštní pomucky (i bez GPS je nalezitelná).
Do logbooku nezapomente pripsat váš oblíbený film!


CACHE DETAILS AND HINTS:
It is our first placed and guarded cache.
You can find more about this location on: ( visit link )
Cache size is regular, you can put in or out any thing, but preferred are the items with film or fairytale theme.
To find the cache you won’t need any tools (you may find it even without GPS).
Do not forget to write your favourite film to the logbook!