GC16HZW - Velka Upa/Snezka panorama
 N50°41.192 E015°47.608
  honzahais
 118,75 km  NE 53
 R  40  10
 23.5.2009
 ptaci budka na brize cca 5 m vysoko


Velká Úpa/ Snežka panorama

Tato tradicní cache Vás zavede do horní cásti Velké Úpy s prekrásným výhledem na Snežku, Velkou Úpu i Pec pod Snežkou. Je zde odpocívadlo s dreveným stolem a lavickou, kde je možné po odlovu posedet pokoukat a treba i posvacit. :-)


i nfo pro odlov : Ac je cache hodnocena jako terén 4, je od lovitelná bez jakéhokoliv speciálního vybavení témer pro každého,
kdo je schopen vylézt pár metru po šikovne vetveném strome.

Jelikož se cache nachází v ochranné zóne Krkonošského nár. parku, není možné se ke cachi dopravit autem bez povolení k vjezdu.
Na kole to možné je.
Zpusoby kudy k pokladu :
1.) z Velké Úpy po ceste pro auta ( je pohodnejší pro kolo než 2. možnost ), k Boude Jana a odtud už po žluté ke cachi
2.) z Velké Úpy po modré turistické k Boude Jana a odtud po žluté ke cachi
3.) ze Spáleného Mlýna po modré turistické k Boude Jana a odtud po žluté ke cachi (tudy taky možno kolmo)


pár zajímavostí o Snežce, aneb co možná ješte nevíte : Naše Snežka se ne vždy jmenovala Snezka, první ceský název byl Pahrbek Snežný, pak Snežovka a teprve od roku 1823 definitivne Snežka.
I merení výšky hory dosahovalo v minulosti ruzných hodnot. Poprvé se horu pokusil zmerit v letech 1563-1566 slezský ucenec Kryštof Schilling. Nameril neuveritelných 5880 m (o 1000 metru více než má Mont Blanc). V roce 1569 pan Jirík z Rásne nameril 2035 m. Prumerná rocní teplata je na Snežce pouze okolo 0,2 °C a tak není divu, že tu obcas snezí bez ohledu na rocní období.

a ted slovo záverem
: Toto je moje první cache, pokud se vám neco nebude líbit, pište to do logu. Take bych chtel podekovat ladabohacovi za rady ohedne html. Omlouvam se za neuplnou diakritiku z duvodu chyb v prevadeni html...