GC18T4B - MONCHHICHI cache
 N50°02.349 E014°28.974
  Dommi
 3,71 km  SE 123
 R  25  15
 5.3.2009
 brizky

Moncicáci, vlastním jmenem Monchhichi, se zrodili v hlave pana Sekiguchiho z Japonska. Pred zhruba triceti lety si vyjel na výlet do Nemecka a pri návšteve obchodu s hrackami uvidel prekrásnou panenku. Zalíbila se mu natolik, že se rozhodl podle ní vytvorit novou hracku pro deti. Hracku, která by detem prinášela poselství o kráse lásky a prátelství.

Pan Sekiguchi chtel, aby no vá hracka mela oblicej, ruce a nohy z plastu, tak jako nemecká panenka. Telícko si predstavoval mekoucké a príjemné na mazlení. A melo by to být narozdíl od panenky mládátko nejakého zvírátka. A za nekolik let práce a vymýšlení se v roce 1974 narodil první párecek Monchhichi. Kluk a holka.

Puvodne se Monchhichi prodávaly pouze ve dvojicích, s dvemi ruznými podobami holcicky - smející se a se slzickami, jsou to ale slzicky stestí a smíchu. Po dvou letech, v roce 1976 byl otevren pro moncicáky první butik s oblecením, pozdeji i dalšími doplnky. Mužete tak mít pro sveho moncicáka jako nábytek ci hodinky, pro deti ci dospelé tricka, penál ci držák na post-it papírky.

Radou promen prošla od doby svého vzniku i samotná figurka - zmenil se materiál kožíšku a v roce 1985 se zmenila barva ocí z modré na hnedou. I když samozrejme existují v mnoha barvách, základní barva moncicáku je stále stredne hnedá.

A zatímco u nás známe Monchhichiho jako moncicáka, ve Francii mají Kikiho a v Anglii to je Chic-a-boo. Byl a stále je oblíbený v celém svete, v Japonsku existuje speciální museum jen pro nej a pan Sekiguchi má úspešnou hrackárskou firmu, kde se rodí noví a noví Monchhichi.

Keš je umístena na mé oblíbené vyhlídce na Roztylském valu, kde byla nedaleko finální cache jedné mysterky, ta ovšem byla zrušena a me prislo líto aby tohle místo bylo zapomenuto. Vyhlídku naleznete na souradnicích: N 50 02.344 E 014 29.010, keš je umístena o kousek níže, méne na ocích.
V keši bydlí moncicák Pikki. Neslouží na výmenu!!!

Uvítám spousta fotek moncicáku z vaší domácí sbírky ;-)