GC19XYV - Kyjska fotbalova cache
 N50°05.985 E014°33.316
  stonesfamily
 9,53 km  NE 60
 R  25  20
 18.8.2009
 jehlicí

Trocha historie:
Pocátky založení fotbalu v obci Kyje mužeme najít již v roce 1912, tedy dva roky pred první svetovou válkou. Už tehdy "kyjský kroužek fotbalistu" prohánel kulatý nesmysl na hrišti "Za ledárnou" (Hostavice) kam si starí nadšenci nosili své branky a vodili své soupere jimž celý týden predem slibovali "výprask" a "prídel".
Pametník Emil Slába, vzpomíná, jak upalovali z libenského "Rasáku" s brevny na ramenou, které odnesli svým souperum z Libne, když nedostali slíbenou náhradu. Brevna práve nutne potrebovali, neb prý jim je neznámý dobrodinec z ledárny odnesl a dobre upotrebil ve své investicní výstavbe.

Toto pocátecní nadšení vyústilo v roce 1926 k založení hned dvou fotbalových klubu - Rudá Hvezda Kyje a SK Kyje. Rudá Hvezda Kyje se v roce 1933 prejmenovala na SK Meteor Kyje. V roce 1945 se spojil SK Kyje spolecne s SK Meteor Kyje a LTK Kyje v jeden nový klub Atleticko Fotbalový Klub Kyje (AFK Kyje), který se v roce 1948 prejmenoval na Sokol Kyje. Po výstavbe mlékárny se mení název oddílu na TJ Laktos Kyje a v 80. - 90. letech je ustanoven konecný název TJ Kyje.

Tradicní fotbalovou písen si mužete poslechnout na YouTube


Tato cache vás privede do lesíka kousek od fotbalového stadionu TJ Kyje, kde se pravidelne na zeleném umelém pažitu prohánejí fotbalisté místního fotbalového klubu jehož klubové barvy jsou bílá a modrá. Kousek od cache je krásný výhled na tento sportovní stánek. Zajímavý výhled na hrište pod umelým osvetlením se nabízí i ve vecerních hodinách. Budeme rádi, když k logu pripojíte foto práve hrajících fotbalových týmu.
Cache je plastová krabicka velikosti 1,6 l.