GC1ACVP - Udolni rozhledna
 N50°05.502 E014°34.434
  keksik
 10,35 km  E 68
 R  15  10
 18.8.2009
 pet borovic / five pines

Nejnižší pražská a pravdepodobne i ceská rozhledna byla postavena nedaleko od ctvrtí Dolní Pocernice a Hostavice, na míste, kde dlouhá léta strašila cerná skládka. Za prispení fondu EU došlo k jejímu odstranení a na jejím míste byl vybudován park, jemuž vévodí stavba rozhledny. Z té je krásný výhled na rozlehlou vodní plochu zatopené pískovny, výbehy chovných koní a v dálce betonové panoráma sídlište Cerný Most. Zatravnené duny parku navazují na prírodní rezervaci "V pískovne", která je ohranicena zahrádkárskou kolonií u rybníka Martinák, Rokytkou a Svépravickým potokem. Ochranári a ornitologové se snaží v zatopené pískovne zachovat významné hnízdište mokradního ptactva (Moudivlácek lužní, Lyska cerná, Volavka popelavá, Rákosník zpevný, Strnad rákosní...). Pískovna je využívána k rybolovu, takže rybarící geocacheri si mohou vzít s sebou pruty. Na hrázi rybníka mužete posedet u venkovního obcerstvení. Pozor! Místní obsluha má ráda Country Radio pekne nahlas! Trasa od metra Cerný Most i od Dolních Pocernic je velmi dobre prístupná i na kole (navazuje na cyklotrasu c.9, která vás dovede až na Palmovku).

Zdroje:

http://envis.praha-mesto.cz/

http://cs.wikipedia.org/wiki/

http://www.stezky1.ic.cz/trasa009.htm

The lowest watch-tower in Prague (and probably the lowest one in the whole Czech Rep.) is placed close to the district of Dolni Pocernice and Hostavice (East End of Prague), on the former dumping-ground places. Thanks to the financial support of EU funds on this place was a park with dominant of watch-tower built up. From the top of the tower there is a lovely view of preserved natural area "V pískovne" (Sand-pit) with birds breeding place (good place for fishing), near is a paddock of horses, and last but not least, the urban settlement "Cerny Most" (Black Bridge) on the horizon. Near the pondlock at Martinak fishpond you can use a snackbar (beer, soft drinks...). Attention! Noisy Country Radio plays there every day! Bikers can easily reach this area from B-line metro station.

Jde o klidnou oblast, kde se mudlové nacházejí spíše o víkendu a to jen pri hezkém pocasí. Odlov je možný bez prevlékání „do kacerského“. Schránka je plastová krabicka 10x15x6cm; obsahuje logbook, tužku s orezávátkem a drobnosti na výmenu. Pokud to bude možné, zkuste vymenovat drobnosti s tématikou koní. Udeláte tím radost mé geodceri. Prosím, po zalogování uvedte skrýš do puvodního stavu, at nám keška dlouho vydrží. Preji hodne štestí!Kliknete a ohodnotte tuto kešku

UPOZORNENÍ!
Zacátecnici , pokud to myslíte s geocachingem vážne, prectete si pozorne tento návod popisující, jak postupovat pri nálezu travelbugu (TB) nebo geocoinu (GC) v kešce.

Notice for beginners: please, read the following instructions what to do in the course of find some travelbug or geocoin in the cache.