GC1DEWK - Fliegenpilz
 N50°37.742 E015°48.668
  jozin
 116,20 km  NE 56
 S  20  20
 12.4.2009
 parez choroš
CZ:Název cache je odvozen od nemeckého názvu prístrešku (cesky muchomurka), který na konci vycházkové aleje vedoucí z Janských Lázní poskytuje posezení ve stínu. V tomto míste se pohodlná trasa zacíná prudce svažovat do udolí reky Úpy.
Lehce kýcovitý tvar tohoto historického prístrešku se urcite bude líbit detem, pri hledání cache je ale nepouštejte z bez dozoru do okolí, v lese jsou skaliska.

V blízkosti je informacní tabule nové vycházkové trasy Via Piette, kde se doctete vice o historii místa. Další zastavení vycházkové trasy jsou nedaleko (viz další souradnice), urcite stojí za shlednutí napríklad pri ceste zpet.

Trocha historie: V dobách Marie Terezie zde stávala šibenice. Na konci 19. století byla vystavena pohodlná cesta krytá alejí pro návštevníky Janských Lázní i Svobody nad Úpou a Maršova I.


Prístup ke kešce je možný po trech ruzných cestách: První, nejpohodlenejší a nejdelší je cesta z Janských Lázní, víceméne mírná stoupání a klesání. Druhá, nejstrmeší a nejkratší z Dolního Maršova (cást Svobody nad Úpou). Tretí méne strmá ze Svobody nad Úpou.
Není nutné hledat poklad, nález vám bude uznán i pokud k logu priložíte své fotografie ze trí zastavení trasy Via Piette: Muchomurky, vyhlídky a krkonošských hornin. Viz fotogalerie.


EN:

CZ:Tato cache je skryta na návrší mezi Janskými Láznemi a mesteckem Svoboda nad Úpou na konci bývalé lázenské promenádní aleje.
EN:This cache is hidden on a small hill near Janské Lázne and Svoboda nad Úpou at the end of a walking tour from Janké Lázne spa.
DE: Diese Cache ist verteckt auf dem Berg zwischen Svoboda nad Úpou und Janské Lázne am Ende eines altes Promenadeweges.