GC1J2AG - Koncertní sín Bohuslava Martinu
 N50°33.352 E015°54.578
  Bartik189
 118,16 km  NE 61
 S  20  15
 23.5.2009
 Strom , u nohou :-)

V ríjnu 1900 byla dokoncena na úpatí vrchu Šibeník pri Úpické ulici stavba evangelického kostela. Uskutecnil ji v novogotickém slohu trutnovský stavitel Karl Rieger. Chrámu z režného cihelného zdiva dominuje osmiboká, 43 m vysoká vež. V horní cásti portálu byl puvodne umísten reliéf žehnajícího Krista. Sadové úpravy v okolí kostel vhodne zaclenovaly do rozsáhlého mestského parku, zrízeného deset let predtím.

Evangelickým církvím objekt sloužil do roku 1957. V roce 1980 byl rekonstruován jako Koncertní sín Bohuslava Martinu, která slouží kulturním potrebám mesta. V interiéru jsou umísteny sochy muže a ženy v nadživotní velikosti, Hlas a Naslouchání, od akademického sochare Olbrama Zoubka.

Zdroj : www.trutnov.cz

Ješte bych chtel podekovat Cepimu za pomoc zamerení kešky.

Poblíž této kešky mužete získat informace i k Trutnovské Multi-cache a mužete navštívit i jiné poblíž uložené kešky napr.: Generálova atd.. Hodne štestí. Kdybyste meli jaýkoli nápad tak mi napište.. ;-)

Koncertní sín Bohuslava Martinu Sin Bohuslava Martinu Keška je uložena poblíž Koncertní síne Bohuslava Martinu, na pomerne klidném míste , ovšem je na oblíbené vycházkové trase a tak se tady nejaký ten mudla urcite potkat dá. V kešce není tužka !!! Vejde se zde i nejaký ten geocoin a malé TB ;-)