GC1M3BV - Skok z Nuselskeho mostu
 N50°03.994 E014°25.812
  jtuma007
 1,22 km  NW 328
 M  20  15
 2.3.2009
 [CZ] zabradli [EN] railing

Listing této kešky se týká skokanu z Nuselkého mostu

Skok je až ctvrtým „nejoblíbenejším“ zpusobem sebevraždy u nás po obešení, zastrelení a otrave. Podle republikových statistik páchají sebevraždu casteji muži než ženy. Obvyklé je pondelí (hlavne v dubnu), v ostatní dny pocty pokusu klesají (nejméne v sobotu), z mesícu v roce vede statistiky duben.

Nuselský most láká sebevrahy od svého otevrení v roce 1973. Získal prezdívku most sebevrahu. Presné statistiky ale neexistují. Podle nekterých údaju se skokem do Nuselského údolí zabilo více než 200 lidí, podle jiných informací jich bylo asi o stovku víc. V roce 2006 se na moste snažilo ukoncit svuj život 62 lidí, trem z nich se to podarilo.

Do poloviny roku 2007se skokem z Nuselského mostu pokoušelo zabít prumerne pet až šest lidí mesícne. Od instalace plechových krytu s previslým koncem v léte 2007 zaznamenávají záchranári kolem dvou až trí prípadu za mesíc.

Pokud sebevrah preleze na strane „ven z Prahy“, vyjíždejí hasici ze základny na I.P. Pavlova, ve smeru „do centra“ je sebevrah prací pro hasice z Krce. Policejní psycholog se snaží zámer skocit sebevrahovi rozmluvit, hasici se mezitím blíží tak, aby o nich dotycný nemel ani tušení.

Nebojte se, rozhodne není treba si kvuli této kešce brát život. Skocte si pro kešku na Nuselský most pešky nebo na kole - hledejte ve smeru "ven z mesta". Na cílových souradnicích se porádne rozhlédnete, nezapomente se podívat dolu a ...

DULEZITE UPOZORNENI: POKUSTE SE HLEDANIM A LOGOVANIM MOC NEZDRZOVAT. KES NENI SLOZITE NAJIT (HLEDATE MALOU CERNOU MAGNETICKOU KESKU CCA METR NAD ZEMI - VIZ. CERVENE MISTA NA OBRAZKU DOLE), PRESTO PROSIM VZHLEDEM K TECHNICKEMU PROVEDENI SCHRANKY NEPROZRAZOVAT V LOGU ANI NAZNAKEM JAK KESKU ZALOGOVAT. AT MAJI RADOST Z NALEZU I OSTATNI KACERI[CZ] Zastavte se na chvilku na Nuselkém moste a podívejte se do údolí... [EN] Take a moment while crossing Nuselsky bridge and take a look into the valley...